Proč žít zdravě

Proč žít zdravě

Málokdo si v dnešní uspěchané době uvědomuje nesporný fakt, že své zdraví, tedy to, co je na světě nejdražší, může přibližně z 80% ovlivnit svým životním stylem a pouze asi z 20% je ”zachránit” kvalitní lékařskou péčí.

Například pravidelné návštěvy lékaře mohou pouze konstatovat, že člověk onemocní díky kouření či jedovatým látkám v ovzduší a potravě, trpí potížemi se srdcem a oběhovým systémem kvůli nadměrnému přísunu tuků, nedostatku pohybu apod. Až následek tohoto nezdravého způsobu života může nějak řešit moderní medicína. Lepší alternativou je nemoci předcházet zdravým způsobem života.

Bohužel pokud člověk nežije v souladu s přírodou jako například někde v deštném pralese, ale v civilizovaných zemích, je proto nutné svému zdraví dodat kromě pohybu a zdravého jídla i některé vitamíny, stopové prvky a další látky. Nejlepší je přijímat tyto látky z čisté a zdravé potravy v její přírodní podobě.

V současné době však téměř nikdo nejí denně několik porcí zeleniny, syrového ovoce a řadu dalších potravin. Navíc ve správné kombinaci, správně tepelně zpracovaných a ve správné denní době.

Vědecké výzkumy například dokázaly, že je lepší současnou moderní potravu například obohatit pravidelně o 1 tabletu vitamínu C, která se bude uvolňovat po celý den. Nebo si dát před procházkou nebo túrou na kole tabletu spalující tuky, aby se nadbytečný tuk začal spalovat ne až po 30 minutách pohybu, ale hned.